|


|


|

‘’100 YILIN PROJESİ İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN’’

‘’100 YILIN PROJESİ İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN’’

‘’100 YILIN PROJESİ İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN’’


BELEDİYEMİZ VE İLLER BANKASI KAYSERİ BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ İLE

İÇME SUYU  YAĞMUR SUYUVE KANAL  PROJEMİZİ İMZALADIK

 "02.02.22 BENİM DOĞUM GÜNÜM, MUCUR'A 158  MİLYONLUK ALT YAPI YER TESLİM İMZA GÜNÜNÜ GÖRÜP BU HAYIRLI HİZMETE İMZA ATMAK BİZE NASİP OLDU"


Mucur Belediye Başkanlığı ve İller Bankası Kayseri Bölge Müdürlüğü tarafından imzalanan proje anlaşmasıyla Mucur'da İçme, Kanal ve Yağmur Suyu projesi başlıyor.


Bugün Belediyemizde  gerçekleştirilen, proje imza toplantısına  İller Bankası Kayseri Bölge Müdürü Sönmez Ata, Belediye Meclis Üyelerimiz ve teknik personellerimizle bu güzel hizmete şahitlik ettik


İLLER BANKASI GENEL MÜDÜRÜ ATA, "MUCUR'UN 100 YILINI KURTARIR"


İller Bankası Bölge Müdürü Sönmez Ata, "Mucur'un tarihini değiştirecek projelerden birisini imzalamak için bugün toplandık. İller Bankası olarak Atılgan Başkan göreve başladıktan sonra bir çok projeyi konuştuk. Mucur'un alt yapı projesi yoktu. Birlikte ele aldık. Sayın Başkanımızın gayretleri ve takibiyle projeleri hızlı bir şekilde ele aldık. Projelerimiz onaylandı. Daha sonra SUKAP kapsamına işimiz dahil edildi.


Bu işin yüzde 50'si hazine tarafından hibe olarak karşılanacak.  Mucur halkına hayırlı uğurlu olsun diyorum. Çok önemli bir proje. Mucur'un ileriye yönelik 100 yıllık ihtiyacını karşılayacak bir proje. Bu proje sayesinde yüzde 70 ler seviyesinde olan kayıp kaçak oranı seviyesi vardı. Bunları nerdeyse sıfır noktasına getireceğiz. Buradan Sayın İller Bankası Genel Müdürümüze, Sayın Bakamınız Murat Kurum'a teşekkür ediyorum. İnşallah kazasız belasız yapılır" dedi.


Bugün tarihi bir gün yaşıyoruz. Bu tarihi günü Allah bana nasip etti...Mucur Belediye Başkanı olarak bu görevi en çok yapan ve ilçem için en büyük projeye imza atmak ve bu tarihi olaya şahitlik etmek Belediye başkanı olarak bana nasip oldu. ‘’BU GÜN BENİM DOĞUM GÜNÜM’’


Mucur'un kurulduğu günden bu yana rahmetle anıyorum, Ali Rıza Şanal Belediye Başkanımızın zamanında yapılan alt yapıya bugüne kadar el vurulmadan geldiğini gördük. 2019 yılında AK Parti'den tekrar seçimi kazanınca ilk işim projelerle uğraşmaktı. Bu projeler içerisinde alt yapıyla uğraşmak içimde uhdeydi. Alt yapıyla ilgili çok ciddi sıkıntılarımız vardı.Belediye olarak içme suyu ve kanal ile ilgili günlük 10 arıza ile karşılaşırdık ayrıca Mucur'da nüfus artışı fazla olduğu için alt yapımız taşımaz hale gelmişti.  Bu sorunlar i için projemizi  yaptık ve çok şükür  onaylandı. 


"2 YILLIK PROJE SÜRESİNCE VATANDAŞLARIMIZ BİZİM YANIMIZDA OLACAKLARDIR"


Bu proje kapsamında Mucurlu hemşerilerimiz 2 yıllık süre içinde rahatsız olacaklar. Zaman zaman hem yolla hem de su kesintileriyle ilgili sıkıtılar yaşayacaklar. Ama ben belediye başkanı olarak gözümü çalıdan budaktan esirgemeden taşın altına elimi koymuş isem değerli  Mucur Halkımızında bu sıkıntılara katlanacağını bize destek vereceğini biliyorum. 


Bu çalışmalar içinde bize cani gönülden destek veren Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanı Sayın Murat Kurum'a, İller Bankası Genel Müdürü Sayın Yusuf Büyük'e, İller Bankası Bölge Müdürü Sönmez Ata'ya, çıktığım günden itibaren bizi bir an bile yalnız bırakmayan Mucur'un evladı Ankara Milletvekilimiz Hacı Turan'a, Kırşehir Milletvekilimiz Mustafa Kendirli'ye Mucur halkı adına teşekkür ediyorum. 


Bugün'de  3 ayların başlangıcı. Mucur için böyle bir hizmeti bu özel günde imzalıyoruz. Mucur'da durmak yok çalışmaya, hizmet getirmeye devam" 

‘’MERKEP ÖLÜR KALIR SEMERİ İNSAN ÖLÜR KALIR ESERİ’’


Atılgan YILMAZ


Mucur Belediye Başkanı